“Shpifjet nuk janë vetëm djallëzore”/ Manjani-Ramës: Shpirt katran i infektuar nga pushteti

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 27.12.2019, 12:28

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar në Facebook citimin e Sokratit, që është postuar nga Edi Rama përsa i takon shpifjes.

Manjani në postimin e tij rendit disa nga rastet që Rilindasit kanë shpifur, ndërsa shkruan se ato janë të mbushura edhe me djallëzi dhe tregojnë shpirtin katran.

Ish-ministri Manjani përmend rastet e shpifjeve të Rilindjes, si shtatzaninë e Griseldës ashtu edhe me financimin e PD nga rusët.

Kujtojmë se Rama hodhi në parlament paketën e Anti-shpifjes që cënon seriozisht lirinë e medias.

Postimi i plotë i Manjanit:

“Shpifjet nuk janë vetëm djallëzore, por infektojnë shpirtin me djallëzi”- citon Sokratin Edi Rama.

Shumë citat i bukur!

Ja, psh, të marrim shtatëzaninë fallco të Griseldës. Djallëzi sa më ska!

Deri në Bruksel vajti nami i djallëzisë me email. Shpifje e djallëzuar me përmasa ndërkombëtare.

Po kur rusët financuan PD?! Djallëzi e çfarë djallëzie..!!

I lemë këto djallëzitë teatrale të tërmetit, të çpifura sa më ska,…

E kështu me radhë ka shembuj plot të djallëzisë dhe të shpirtit katran të infektuar nga pushteti pa vota që mban…

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit