“Mrekulli Krishtlindjesh”, macja kthehet në shtëpi për festat e fundvitit 6 vite pasi ishte zhdukur

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.12.2019, 11:55

Një çift është duke festuar një “Mrekulli Krishtlindjesh”, pasi macja e tyre u kthye në shtëpi në prag të festave të fundvitit, pasi kishte vite që ishte larguar nga banesa.

John Kinloch dhe gruaja e tij Jude Corr, nga Kent, në Mbretërinë e Bashkuar, nuk e kishin parë macen Tabs prej momentit kur ajo ishte zhdukur, në shkurt të vitit 2013.

Deri në momentin që macja u shfaq, çifti nuk kishte asnjë informacion në lidhje me vendndodhjen e saj, se ku mund të kishte shkuar apo nëse dikush po kujdesej për të. Natën e vigjiljes së Krishtlindjes, ata morën një telefonatë nga një shoqatë kujdesi për kafshët, të cilët kishin gjetur macen e tyre dhe pronarët e saj, përmes qafores.

53-vjeçarja Jude, e cili është pensioniste tani, shprehet:

Nuk na besohej kur na morën në telefon. Mendova se ishe ndonjë shaka. Më pas na thanë emrin e maces, Tabs, dhe aty e kuptova se e kishin seriozisht. Burri im nuk ka ndaluar së qari nga ai moment. Ai vazhdonte të mbante në telefon dhe tablet foton e maces. Nuk e ka hequr kurrë. Ishte tamam si të bshkoheshim me një shokun tonë të vjetër”.

***

Burim: Ladbible|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit