Futbollisti i kombëtares franceze “ngacmon” gazetaren shqiptare

Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 27.12.2019, 09:41

Siç dihet, futbollistët kanë qejf të flirtojnë me gazetaret sportive, pasi janë gjithmonë pranë njëri-tjetrit dhe kemi parë shpes raste kur kanë nisur histori dashurie mes një futbollisti dhe një gazetareje.

Së fundmi, është lojtari i kombëtares së Francës, Adil Rami, i cili ka "hedhur grepat" në Shqipëri.

Atij duket se i ka rënë në kokë për gazetaren e RTSH Sportit, Sabina Meten dhe menjëherë ka nisur t'i shkruajë mesazhe ngacmuese.

Ajo tregoi:

Nuk ia dija as emrin si shqiptohej. I thashë kolegëve tek puna se më ka shkruar dikush por nuk e di kush është. Futem në Google kërkoj emrin, nuk e njihja dhe më pas pashë që ishte në një lidhje me Pamela Andersson. Më kishte shkruar një mesazh ku më thoshte nuk e di kur do të kem mundësinë që të më bësh një intervistë ti. Folëm pak për Shqipërinë, dhe pastaj më tregoi se kishte luajtur me Lorikun. Më bëri edhe një ftesë për të shkruar në Francë. Erdhi Franca këtu, por ai nuk ishte dhe nuk më takoi Nuk e di kur mund të takohemi tani. Nuk dua të ngatërrohem me një futbollist. Ata janë gjithë kohës në grumbullim nuk i ke asnjëherë për vete".

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit