Horoskopi ditor nga Paolo Fox, ja çfarë kanë parashikuar yjet për këtë të premte

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 27.12.2019, 02:04

Ky është horoskopi për ditën e premte 27 dhjetor 2019. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi Kjo ditë do të jetë disi nën ritmin e duhur, por fatmirësisht me kalimin e orëve do të vijë duke u përmirësuar. Ju pret një fundjavë shumë interesante sa i takon dashurisë.

Demi Dita do të nisë në mënyrë shumë pozitive, por do të ketë një luhatje të lehtë në mbrëmje. Përfitoni nga orët e para të kësaj dite, edhe pse gjatë pasdites në fundjavë nuk do të keni dëshirë për të punuar, por do të preferoni që të keni më shumë hapësirë për vete.

Binjakët Ju pret një e premte interesante dhe me rikuperim të ndjeshëm, në sajë të ndikimit të favorshëm të Venusit dhe Hënës, duke nisur nga kjo javë. Parashikohet një fundjavë fantastike sidomos sa i takon dashurisë dhe do të ketë mundësi përmirësimi, për të sqaruar një keqkuptim dhe për të zbuluar pasionin.

Gaforrja Dita do të jetë disi nën ritmin e duhur, ku gjatë saj do të ndiheni shumë të lodhur. Ndoshta do të keni ndonjë dyshim sa i takon punës dhe për këtë arsye ka ardhur koha për të reflektuar mbi zgjedhjet tuaja dhe të mos merrni vendime të nxituara.

Luani Ju pret një ditë me ritëm të shfrenuar, në kërkim të zgjidhjeve ndaj problemeve që kanë të bëjnë me punën. Kjo gjë mund të shkaktoj një lloj stresi dhe shumë lodhje si në nivelin fizik dhe psikologjik dhe për këtë arsye këshillohet që të reflektoni zgjedhjet e bëra.

Virgjëresha E premtja do të jetë në ditë mjaft pozitive dhe do të arrini që të zgjidhni gjithë debatet dhe polemikat e kota. Mjaft të favorizuara janë projektet në sajë të ndikimit të Saturnit, i cili mbron raportet në çift.

Peshorja Kjo ditë do të jetë disi e ngadaltë, por mos u dekurajoni, pasi bëhet fjalë për një fazë tranzitore. Duhet të mundoheni që të jeni më energjik dhe stimujt e duhur nuk do ju mungojnë. Problem i momentit, do të jenë raportet me të tjerët.

Akrepi E premtja do të jetë disi nën ritmin e duhur dhe melankolike. Fatmirësisht do të jeni të rrethuar nga persona që ju duan dhe kuptojnë dhe do arrini që ta kaloni këtë fazë. Mundohuni që ti kushtoni më shumë kohë relaksit, të paktën deri të dielën, për të rifituar formën fizike.

Shigjetari Ju pret një ditë pozitive, e cila do të sjellë rikuperim të ndjeshëm në dashuri, në sajë të ndikimit pozitiv të Hënës dhe Venusit në shenjë. Përfitoni për të bërë përpara ose për të sqaruar një keqkuptim. Jeni mjaft të favorshëm edhe sa i takon takimeve.

Bricjapi Dita do të jetë mjaft pozitive sa i takon dashurisë, ku do të jeni të mbrojtur nga yjet. Nëse dikush ju intereson bëni përpara, pasi mundësitë nuk do të mungojnë. Ndërsa nëse sapo keni mbyllur një lidhje, është momenti për të harruar të kaluarën dhe për të nisur diçka të re.

Ujori Kjo e premte i paraprin një fundjave që do të sjellë rikuperim, ku Venusi dhe Hëna do të ketë dnikim tranzit në shenjë. Ju presin tre ditë të cilat duhen jetuar me intensitet, shkruan noa.al. Ekziston mundësia që të bëni takime të rëndësishme dhe emocionuese.

Peshqit Dita do të jetë neutrale dhe gjatë saj emocionet nuk do të mungojnë. Por mund të ketë disa bezdisje në punë, pikërisht pasi nuk arrini që të bëni atë që doni, pavarësisht sforcimeve. Mundohuni që të ndrysoni metodë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit