Mungon sinjalistika! Rruga që të çon drejt vdekjes në Ballsh, duket e drejtë por mund të përfundosh disa metra poshtë

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 26.12.2019, 21:02

Mungesa e sinjalistikës rrugore është një nga shkaqet kryesore të aksidenteve automobilistike në vend, që marrin qindra jetë njerëzish çdo vit.

Së fundmi, një drejtues mjeti nga qyteti i Ballshit ka dërguar një video në redaksinë e JOQ Albania, ku në një rrugë mungon sinjalistika rrugore.

Siç shihet dhe në video, rruga duket sikur është e drejtë, por disa metra më tutje mund të përfundosh disa metra më poshtë, për shkak të një kthese, e cila nuk dallohet mirë.

Tingëllon e çuditshme, por nëse nuk e sheh me kujdes këtë rrugë që fillimisht të "mashtron", rrezikon të lëndohesh ose edhe të humbësh jetën.

Rruga ndodhet mbi një mur betoni, që mund të jetë rreth 2 metra i lartë.

Sipas denoncuesit, videoja është filmuar në lagjen "28 Nëntori" të qytetit të Ballshit. Ai thekson se ky vend është burim aksidenti, pasi aty pranë ndodhet edhe një kopsht fëmijësh.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje JOQ! Per pak perfunduam posht 😢 sapo kaluam tani , sepse ishte rruga per t shkuar tek nje pallat. Video eshte ber ne Ballsh, lagja 28 Nentori. Ju lutem postojeni sepse eshte burim aksidenti , sepse ktu ndodhet dhe Kopshti i Femijeve"

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit