Horoskopi ditor nga Paolo Fox, ja si parashikohet të jenë Krishtlindjet për çdo shenjë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 25.12.2019, 02:02

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë 25 dhjetor 2019 që Joq Albania sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Yjet janë mjaft të favorshëm dhe kjo ditë premton që të jetë e qetë. Përfitoni, pasi ditët në vijim do të jenë disi në rënie. Gjatë këtyre Krishtlindjeve, Saturni nuk do të jetë më kundër, një shenjë që premton një periudhë të favorshme.

Demi

Kjo Krishtlindje do të jetë mjaft e rëndësishme dhe me sukses personal. Keni nevojë që të besoni më shumë në fatin tuaj. Nëse keni njerëz të afërt në jetën tuaj, nuk do jetë e vështirë që të jeni optimist dhe pozitiv. Mundohuni veçse të shkaktoni më pak polemika.

Binjakët

Ju pret një e mërkurë nën ritmin e duhur, nëse jeni në kërkim të qetësisë së humbur. Kanë qenë 48 orë të rënduara, edhe nga pikëpamja fizike. Kush ka një çështje problematike të hapur, nuk duhet që t’ia vërë fajin kësaj periudhe, pasi me gjasë bëhet fjalë për çështje të mbartura.

Gaforrja

Kjo ditë Krishtlindje do të sjellë melankoli me vete dhe do të ndiheni të rënë moralisht. Mundohuni që të jeni të qetë. Mbani parasysh se viti 2020 do të sjellë transformime të mëdha.

Luani

Shfrytëzojeni sa më mirë këtë ditë! Kush dëshiron që të rikuperoj një marrëdhënie të krisur, do të ketë më shumë mundësi. Brenda fundjavës mund të lind një emocion i bukur në zemër. Përgjithësisht do të jetë një ditë pozitive dhe me fat.

Virgjëresha

Do të ketë luhatje gjatë kësaj dite. Megjithatë nuk është momenti për të bërë zgjedhje të guximshme. Keni nevojë për më shumë durim.

Peshorja

Ju pret një ditë e rëndësishme Krishtlindjesh, sidomos për gjithë ata që duan të ndryshojnë jetën e tyre dhe të përballen me problemet e punës. Sigurisht do të ketë shumë lodhje, sidomos nëse nuk ju ndihmon askush. Në dashuri do të ketë ndonjë shqetësim të vogël, sa i takon një njeriut tuaj të dashur. Bëni kujdes me shëndetin!

Akrepi

Pavarësisht ndonjë konfuzioni dhe pasigurie lidhur me të ardhmen, kjo e mërkurë do të lërë hapësirë edhe për ndonjë buzëqeshje. Krishtlindja do të lindë me një Hënë interesante në shenjë, por edhe Saturni do të jetë në anën tuaj. Përgatituni që të bëni zgjedhje të rëndësishme sa i takon profesionit.

Shigjetari

Krishtlindjet do të jenë mjaft të favorshme për të gjithë të lindurit e kësaj shenje dhe ata që duan të jetojnë emocione speciale. Yjet vlerësojnë ndjenjat, në sajë të ndikimit të Hënës. Kjo është një javë e rëndësishme. Kush dëshiron që të nisë diçka të re, nuk do të ndalohet nga yjet.

Bricjapi

Ju presin projekte të mëdha gjatë kësaj të mërkure. Është një periudhë mjaft e frytshme, sa i takon të ardhmes suaj.

Ujori

Ju presin ditë pozitive, sidomos për gjithë ata që duan të programojnë diçka ndryshe për të ardhmen dhe plotë me ndryshime. Strategjitë lidhur me punën, janë në vijim.

Peshqit

Këto ditë duhet të jetohen sa më qetësisht dhe në harmoni. Bëni mirë që të mos përhumbeni në mendime lidhur me atë që ka ndodhur

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit