Albin Kurti shpreson në lutjet e priftit Don Lush Gjergji për krijim të Qeverisë

Shkruar nga: E Jashari | Publikuar më: 24.12.2019, 20:02

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, tha se bisedimet dhe negociatat me LDK-në janë duke vazhduar dhe do të dalin me një qeveri të re ashtu siç ka dashur populli.

Ai tha se beson që urimet e Dodë Gjergjit do të ndihmojnë në arritjen e marrëveshjes me LDK-në.

“Bisedimet dhe negociatat tona janë duke vazhduar dhe të dalim me një qeveri të re ashtu siç e ka dashtë populli. Ne në rrugën e bisedimeve me partnerin tonë qeverisës jemi ka fundi mirëpo me punën e të gjithëve dhe me urimet e Dodë Gjergjit besoj se do të ia dalim”, tha Kurti.

”Unë ju kam thënë edhe më herët se kur t’i kemi rezultatet konkrete do t’i bëjmë edhe të njohura. Takimet tona dhe kontaktet tona kanë vazhduar edhe ditëve në vijim. Po këtij procesi duhet t’ia lëmë rrjedhën e vetë qe me shpresë dhe besim të përmbyllet në mënyrën më të mirë”, ka shtuar ai.

Kurti shtoi se takimet dhe kontaktet nuk janë lajm, por rezultati të cilin po e presin me shumë dëshirë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit