Kim Mehmeti: Vuçiçi u prit në Tiranë si të ishte mirëbërësi më i madh i shqiptarëve e jo vrasës i tyre

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.12.2019, 19:26

Shkrimtari i njohur shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Kim Mehmeti shprehet se Shqipëria është në duart e një njeriu që tallet me shqiptarët.

Sipas tij presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u prit në Tiranë si të ishte mirëbërësi më i madh i shqiptarëve e jo vrasës i tyre.

Më tëj Mehmeti është shprehur se Rama ishte gati sa t’u kërkonte banorët e Raçakut t'i duartrokisnin vrasësit të tyre.

Reagimi i plotë:

Mëmëdheu nuk e jeton vetëm tragjedinë e tërmetit, por edhe atë se është në duart e Piktorit që tallet me mbarë shqiptarinë. Vuçiçi u prit në Tiranë si të ishte mirëbërësi më i madh i shqiptarëve e jo vrasës i tyre. Dhe Piktori sa nuk kërkoi nga viktimat e Kosovës dhe banorët e Raçakut t'i duartrokisnin vrasësit të tyre.’’

Reagimet për vizitën e Aleksandër Vuçiçit kanë qenë të gjitha negative dhe janë shprehur se Rama po sillet si një tradhëtar ndaj tragjedisë që ka ndodhur në Kosovë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit