Eksperti gjerman, Henze: Reforma e tyre në Drejtësi është një katastrofë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.12.2019, 18:56

Eksperti gjerman, Martin Henze me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ‘Reformën në Drejtësi‘.

Në këtë postim, ai shkruan se Reforma në Drejtësi në vendin tonë është një është një katastrofë.

Kurse më tej ai shprehet se edhe studentët e juridikut janë të vetëdijshëm se reforma duhet të funksionojë në përputhje me sundimin e ligjit.

Ndërsa akuza që ngre në fund të postimit të tij, ai është e rëndë, pasi shprehet se është e nevojshme të sqarohet se kush është përgjegjës për dëmin që i shkaktohet BE-së

Postimi i tij:

Reforma e tyre në Drejtësi është një katastrofë. Nuk është reformë. Edhe studentët e juridikut janë të vetëdijshëm se reforma duhet të funksionojë në përputhje me sundimin e ligjit. Për fat të keq, ata nuk janë të qëndrimit për të zbatuar një Reformë cilësore. Është e nevojshme të sqarohet se kush është përgjegjës për dëmin që i shkaktohet BE-së.‘'

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit