Putinit do t’i bëhet atentat e Trump do preket nga kanceri, çfarë parashikon Baba Vanga për 2020?

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.12.2019, 12:36

Jeni kuriozë të dini se çfarë do të ndodhë në botë gjatë vitit 2020? Në fakt nuk keni faj se nuk jeni të vetmit që do të donit të kishit një parashikim për kohën që na pret në vijim.

Edhe për këtë vit, Baba Vanga, parashikuesja e famshme, ka treguar se çfarë mund të na presë. Kujtojmë se Baba Vanga është një person i verbër nga Bullgaria, e cila ka parashikuar me saktësi sulmet e 11 shtatorit, rritjen e ISIS, Brexit dhe shumë ngjarje të tjera të epokës.

Risultato immagini per baba vanga"

Sips parashikimit, ky nuk do të jetë një vit aspak i lehtë. Vladimir Putin dhe Donald Trump ka të ngjarë të përmbushin qëllimet e tyre në dymbëdhjetë muajt e ardhshëm. Para vdekjes së saj në 1996 në moshën 85 vjeç, Baba Vanga, emri i vërtetë Vangelia Gushterova, parashikoi që jeta e presidentit rus do të jetë në pikëpyetje pas një atentati të bërë nga brenda Kremlin.

Donald Trump Finally Admits He Does Look Orange

Jo vetëm kaq, por ajo parashikoi që presidenti amerikan do të sëmuret me një sëmundje misterioze që do ta lërë të shurdhër. Sipas plakës mistike, ai gjithashtu do të diagnostikohet me një tumor të trurit.

Baba Vanga parashikoi që bota do të vuajë nga fatkeqësi të shumta vitin e ardhshëm. Pakistani, Kina, Japonia dhe Alaska, pritet të preken nga një cunami masiv. Gruaja mistike ka parashikuar se 400 njerëz do të vdesin pasi një tërmet do të godasë kontinentin aziatik.

Sipas Baba Vangës, Evropa do të vihet nën pushtimin e ekstremistëve islamikë dhe do të jetë në rrezik të sulmeve kimike. Sipas parashikimeve të saj, kontinenti Evropian mund të arrinte "fundin e ekzistencës së tij" për shkak të kësaj lufte.

Risultato immagini per baba vanga"

“Nostadamusi i Ballkanit” nënkuptoi gjithashtu se Evropa do të goditet nga një krizë masive ekonomike gjatë muajve të ardhshëm, pasi Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian.

Por, sa mundësi ka që parashikimet e Baba Vangës të jenë të sakta? Sipas baba-vanga.com, profesori Georgi Lozanov analizoi punën e mistikut në detaje të hollësishme dhe zbuloi se gati 80% e parashikimeve të saj kanë dalë.

***

Burim: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit