Veliaj vijon luftën ndaj të varfërve, “çunat e Kapllanit” kapin “kriminelët” që po mblidhnin kanaçe në kazanët e plehrave

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 23.12.2019, 22:27

Shpirtligësia e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj dhe kreut të Policisë Bashkiake, Ermal Kapllani, duket se nuk njeh kufij.

E themi këtë pasi Veliaj, ashtu siç e nisi brutalisht drejtimin e Bashkisë më të madhe në vend, duke u shpallur luftë tregtarëve, po e vijon sërish këtë absurditet.

Një video e publikuar së fundmi në media, tregon "çunat e Kapllanit", duke sekuestruar një karrocë që përdorej nga një familje e varfër për të mbledhur kanaçe në koshin e plehrave. Video është filmuar mbrëmjen e sotme në zonën e Yzberishtit.

Pasi i vuri të gjitha punët në vijë, tashmë "çeta e Lali Erit" po vijon luftën që i ka shpallur prej vitit 2015 të varfërve, duke mos i lënë të ushtrojnë as aktivitetin me të cilin sigurojnë jetesën dhe bukën e gojës për fëmijët.

Sikur të mos u mjaftonte varfëria e tejskajshme që i ka katandisur në këtë gjendje të mjerueshme ekonomike, "kriminelët që vjedhin kanaçe në koshat e plehrave" duhet të përballen edhe me përbuzjen dhe trajtimin aspak profesional nga ana e përfaqësuesve të pushtetit vendor.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit