“Teatri që ‘plotëson standardet’ nuk ka gjenerator”, fëmijët japin shfaqje në errësirë dhe të ftohtë

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 23.12.2019, 19:35

Disa fëmijë të një kopshti do të japin një shfaqje në kuadër të festave të fundvitit pikërisht në teatrin 'Turbina'.

Mirëpo, mesa duket probleme ka pasur brenda në sallë, ku fëmijët janë detyruar të qëndrojnë në mes të errësirës dhe të ftohtit.

Ndërkohë, regjisori Kastriot Çipi ka reaguar në "Facebook", ku ka shpërndarë një njoftim në lidhje me situatën duke theksuar se teatri Turbina nuk ka gjenerator.

Sipas tij, prindërit kanë paguar 30.000 lekë qira, por në këmbim kanë marrë vetëm errësirë dhe të ftohtë.

Kastriot Çipi shkruan:

Prindërit e fëmijëve të një kopshti në Tiranë kanë paguar 30.000 lekë qeranë e sallës së vogël të Turbinës, për festën e Vitit të Ri, por ja çfarë kanë marrë… errësirë dhe të ftohtë! Teatri “që plotëson standardet” nuk ka gjenerator.

Publiée par Kastriot Çipi sur Lundi 23 décembre 2019

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit