‘Më futi thonjtë në grykë’, flet Robert Budina pas “sherrit” me Laert Vasilin: Të hapen kamerat e Ministrisë së Brendshme

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.12.2019, 14:53

Regjisori i njohur Robert Budina është marrë në pyetje pas akuzave të aktorit Laert Vasili se është dhunuar prej tij dhe disa aktorëve në ambientet e jashtme të Teatrit Kombëtar.

Jashtë dyerve të komisariatit Budina ka mohuar akuzat e aktorit, duke thënë se nuk ka pasur dhunë por vetëm shtyrje, ndërsa e akuzon atë se ka grisur posterat e Avni Delvinës.

Regjisori ka kërkuar hapjen e kamerave të sigurisë së Ministrisë së Brendshme për të vërtetuar apo rrëzuar akuzat e aktorit.

Budina tregoi:

Sapo kishim dhënë një shfaqje me trupën austriake dhe po përcillnim trupën austriake, kur u lajmërova se personi në fjalë grisi parullën tek teatri. Kur shkova, gjeta disa njerëz që konfliktoheshin me aktorin dhe u përpoqa t'i ndaj. Nuk ka pasur dhunë, por vetëm shtyrje. Ai ka pretendimet e veta. Ne duam provat dhe dëshmitë. Ai ka grisur posterat e Avni Delvinës, por lufta jonë nuk është personale siç e paraqet Vasili, është luftë konceptesh. Ai s’ka forcë për ta dëmtuar kauzën tonë. Dhe sa i përket provave le të hapen kamerat e sigurisë së Ministrisë së Brendshme”

Aktori Laert Vasili bëri një postim pas ngjarjes, ku i quajti aktorët e Teatrit Kombëtar, duke akuzuar Robert Budinën se 'i ka futur thonjtë në grykë'. 'Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit' mohoi sulmin fizik ndaj tij, duke deklaruar se e kanë mbajtur me forcë për t'ia dorëzuar autoriteteve.

Gjithashtu nga një video tjetër e filmuar nga artistët u pa qartë se Vasili nuk kishte shenja dhune, por k♪7rkonte të shprehte një mllef që nuk dihet kus ia kishte urdhëruar.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit