“Range Rover-i” plotësisht i shkatërruar, dalin pamjet e aksidentit tragjik ku vdiq 28 vjeçari

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.12.2019, 12:22

Kanë dalë pamjet e aksidentit të rëndë që ndodhi mbremjen e djeshme në rrethrrotullimin e Kolonjës, një vend i "zi" për rrugët shiqiptare

Rreth orës 03:10 të mëngjesit të sotëm, një automjet tip Range Rover, doli nga rruga dhe përfundoi në një kanal me ujë. Si pasojë e aksidentit, humbi jetën 28 vjeçari Mandelino Rrebeshi, ndërsa shoku i tij 30 vjeçar Elisjon Hima u plagos rëndë.

Dy të rinjtë e kishin marrë borxh makinën nga kushëriri i njërit prej tyre dhe sipas dëshmive, janë aksidentuar për shkak të shpejtësisë së lartë. Makina ka dalë nga rruga dhe ka shkulur nga vendi bordurat anësorë të rrugës. Më pas makina është përplasur me një shtyllë e më tutje ka përfunduar në kanal.

Një kalimtar i rastit ka qenë ai që ka mundur të nxjerrë 30 vjeçarin e plagosur rëndë, ndërsa për viktimën është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit