Tha se u dhunua nga artistët/ Laert Vasili si “kokrra e mollës”: Maskarenj, unë kam bërë për Shqipërinë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 22.12.2019, 22:16

Aktori shqiptar, njëkohësisht edhe një partizan i “Rilindjes” dhe prishjes së teatrit, Laert Vasili, pretendon se është dhunuar nga disa pjestarë të kësaj aleance.

Në Facebook-un e tij personal ai postoi një foto ku shihej me fraktura në qafë, por një video tjetër e ka nxjerrë atë blof. Gjatë debatit, ku Vasili pretendon se është dhunuar nga disa artistë të alenacës për mbrojtjen e teatrit, shhet se aktori i “Rilindjes” nuk shfaqet fare i dhunuar, përkundrazi, ai shihet duke bërtiur me të madhe dhe duke rrahur fort gjoksin se cili është.

Ai largohet nga ambientet e jashtme të teatrit normalisht, dhe pa asnjë shenjë se mund të ishte dhunuar.

Kujtojmë se Aleanca u shpreh se e gjitha ajo ishte një inskenim nga ana e Vasilit, i cili i ka provokuar dy herë duke grisur posterat dhe për këtë shprehen se ka dëshmitar dhe pamje filmike.

Në video shihet gjithashtu se Vasili nuk ranon të shkojë në polici, edhe pse një nga policët kërkon ta shoqërojë. Nga i vjen kjo fuqi Vasilit?

Nuk dihet se kush ia ka urdhëruar këtë shfaqje Vasilit, por që ka dalë vërtet shumë "zbuluar".

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit