‘’Telat janë të kohës Enverit’’/Qytetari nga Fieri: Mora në telefon ata të OSHEE më thanë ca do të bëjmë ne, fryn erë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22.12.2019, 14:14

Vendi është ynë është përfshirë nga moti i keq këto ditë. Në redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një mesazh nga një qytetar, i cili thotë se në Fier sa herë fry erë ikin dritat.

Ai thotë se kanë që dje që dritat u ikin dhe u vinë. Po ashtu ai tregon se ka marrë në telefon ‘‘OSHEE-në‘‘, por i kanë thënë se nuk kanë gjë në dorë sepse fryn erë.

Po ashtu qytetari thotë se telat dhe shtyllat elektrike janë që nga koha e Enver Hoxhës. Mesazhi i tij:

Kemi të sëmurë në shtëpi. Pa drita sben gjë. Kulmi i mora në telefon ata te Oshe dhe thanë, pse ca do ti nuk bejme, fryn ere. Telat dhe shtyllat elektrike ketu ne Fier jane te kohes se Enverit. Per dy ditë kemi pasur jo me shume se 10 ore. Do na digjen gjerat qe kemi ne shtepi keshtu, ik hajde dritat. Sa here fryn ere na ikin dritat, imagjino te kishte stuhi ketu.’’

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit