Te partitë shqiptare, e zakontë të (ri)zgjedhet kryetari pa kundërkandidat

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 22.12.2019, 11:26

Ali Ahmeti rizgjidhet kryetar i BDI-së. Vendimi i degëve dhe delegatëve ishte unanim dhe pa kundër-kandidat ndaj Ahmetit. Në fjalimin përshëndetës, Ahmeti theksoi se BDI është duke u ndërtuar që t’i udhëheq proceset edhe 20 vitet e ardhshme. Duke folur për zgjedhjet e 12 prillit, kreu i BDI-së theksoi se në atë proces votohet për të ardhmen e vendit.

Në kongresin e djeshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) është zgjedhur edhe këshilli i përgjithshëm, që është një nga organet më të mëdha partiake të kësaj partie.

Këta të zgjedhur në përputhje me vendimet dhe rregulloret e kësaj partie kanë mandat për periudhën 2020 – 2024, dhe se ata do të zgjedhin kryesinë e BDI-së. Ja lista e plotë e anëtarëve të këshillit të përgjithshëm të BDI-së: Ali Ahmeti, Teuta Arifi, Hisen Xhemaili, Fisnike Bekteshi Shaqiri, Ramije Dauti, Bekim Maksuti, Faton Ahmeti, Bajram Rexhepi, Resi Adurrahmani, Xhevat Ademi, Vjollca Ademi, Saranda Imeri, Fitore Aligega, Arta Bilalli Zendeli, Nasir Musliu, Hasim Dehari, Nevzat Bejta, Talat Xhaferri, Izet Mexhiti, Artan Grubi, Bujar Osmani, Nazim Bushi, Visar Ganiu, Dita Starova, Ejup Alimi, Driton Shuki, Fatmir Dehari, Kreshnik Bekteshi, Aqif Mediu, Lulzime Ballazhi, Lumnije Kadriu, Ardian Musliu, Sheval Ceku, Blerim Bexheti, Shengyl Beqiri, Qamil Kovaci, Sermije Azemi, Muhamet Elmazi, Nevruz Rashidi, Jeton Shaqiri, Vait Ajro, Armend Shaqiri, Ferzije Lleshi, Ilir Saiti, Ulusi Beqiri, Arber Ademi, Faruk Halili, Zebibe Deari, Rexhail Ismaili, Erkan Arifi, Lirim Shabani, Gylxhane Saqipi, Altin Fetahu, Arberesha Turkeshi, Eduarta Saraci, Shaban Memeti, Lindita Qazimi, Jetmire Osmani, Besnik Emshiu, Sedulla Mamuti, Bilen Salii, Buran Sulejmani, Latif Jaji, Amet Ismaili, Musa Ibrahimi, Atllan Muedini, Afrodita Bataloska, Rijad Alimi, Islam Muca, Irfan Dehari, Nexhat Aliji, Irfan Asani, Haqim Ramadani, Syarta Ahmeti, Ilir Hasani, Gazmend Mehmedi, Irfan Buci, Valon Qyra, Bashkim Osmani, Imran Zhupani, Xhemail Jusufi, si dhe në bazë të funksionit: Mukadeze Hajdari, Avni Rrustemi, Florin Besimi, Bashkim Hasani, Ardita Dani, Isni Jakupi, Ramiz Merko, Fatmir Idrizi, Mirsad Ibrahimi, Artin Spahiu, Bajram Kadrija, Sahide Bajrami, Besnik Elezi, Bedri Fazliu, Suad Bajrami, Eldin Ademi, Iljaz Leskovica, Nezir Bardhi, Arian Daci, Nehar Aliu, Femi Jonuzi, Sunaj Latifi, Llokman Saliju, Urim Ibeski, Osman Shukriu, Nefi Useini, Lutfi Ahmeti, Habib Vexhiu, Bajram Karamaleski, Xhemil Qamili, Isen Asani, Hekuran Duka, Ismail Jaoski, Shpresa Hadri, Mirsada E. Asani, Branko Manojllovski, Agim Shaqiri, Naser Nuredini, Agim Nuhiu, Armend Asllani, Shyrete Elezi, Adem Avziu, Nefrus Celiku, Valmir Aziri, Brahim Ajvazi bashke me kryetarët e degëve në Hasanbeg, Cashkë, Petrovec, Qender Zhupë, Demir Hisar dhe Zelenikovë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit