E rëndë/ Ylli i Ajaksit dhe Holandës detyrohet t’i thotë lamtumirë futbollit në moshën 29-vjeçare

Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 22.12.2019, 09:23

Një lajm tronditës vjen së fundmi për Ajaksin dhe përfaqësuesen e Holandës. Mbrojtësi i njohur, Dalei Blind, është i detyruar të braktisë futbollin për shkak të problemeve shëndetësore.

Gjithçka u kuptua në ndeshjen gjatë Valencias në Ligën e Kampioneve, ku ai kishte shfaqur vështirësi dhe u kishte thënë mjekëve se kishte marramendje. Klubi e dërgoi që të bënte kontrolle të hollësishme dhe u zbulua se ai kishte miokardi.

Ish-lojtari i Manchester United u vizitua nga ekspertë të njohur europianë për sëmundjet e zemrës dhe në fund i ishte implantuar një defibrilator pranë zemrës, në mënyrë që të dërgonte impulse elektrike për të rregulluar ritmin e rrahjeve e për të parandaluar një atak kardiak.

Futbollistit 29-vjeçar i është kërkuar që të ndalë të gjitha aktivitetet sportive për momentin, por në kushte të tilla, vështirë se mund të kthehet të luajë më në nivelet profesioniste.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit