JOQ Albania
Home

E mitura shqiptare tregon se si mësuesi e bezdiste për ta bërë të tijën
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 05/09/2019 18:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë e re ka shkruar pranë redaksisë së JOQ Albania. Ajo tregon se është 12 vjeçe, por duket më e madhe se aq.

E mitura tregon më tej se mësuesi i kursit të anglishtes e bezdiste. Sipas saj, ai i linte mesazhe në fletore me fjalë të jo etike.

Gjërat kishin arritur deri aty sa ai një ditë e kishte marrë më vete dhe i kishte thënë se ajo do bëhej e tija, ose do i merrte jetën.

Vajza tregon se i kishte pranuar, por ajo ka bërë diçka shumë të keqe ndaj tij më pas. Ajo thotë se shkoi në banjë me të dhe se i dha të pinte një pije, në të cilën kishte hedhur ilaç minjsh.

Gjithashtu në fund të mesazhit të saj ajo thotë se ai sot është në spital në rrezik për jetën.

Mesazhi i plotë:

Prsh joqalbania njerezit mund te mendojn se shkrujme tek ty dhe s’esht e vertet por halli hallit nuk i ngjan prsh un jam vetem 12 vjeç jam vajzè e zhvilluar dhe bej kurs per anglisht jemi 12 vajza ne grup por mesuesi me lè shenime ne fletore nr e cel té tij she me shkruan fjalet me te pista, nje dite me merr veçmas she me thot qe ti do jesh e imja ose te marr jeten dhe un i thash pa merak seneser do te kthej prgj se zdi si ti them prinderve, te nesermen kur shkova e thirra tek banjoja i thash kam berè nje pije per te dhe i kisha futur ilac minjsh. sot eshté ne apital jasht rrezik per jeten,"

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/