JOQ Albania
Home

Sondazh nga JOQ Albania - Personazhi i vitit 2020
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23/12/2020 18:18

 • Share
 • Share
 • Share
 • Share
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit “FIRDEUS”, të cilit i është mirë-besuar “RINDËRTIMI I THUMANËS”, ndërtimi i 170 banesave të reja për banorët e fshatit të shkatërruar nga tërmeti ku mbizotëronin rrënojat.
  Marin Mema
  Gazetari më i respektuar i të gjitha trevave shqiptare, i cili nëpërmjet profesionit të tij të shenjtë, i ka dedikuar jetën njohjes së historisë së kombit shqiptar.
  Xum Allushi
  Komediani i kthyer në aktivist, një nga personazhet e paktë të njohur publikisht, i cili mbështeti fuqishëm protestën për Klodian Rashën dhe jo vetëm.
  Qazim Rasha
  Babai i Klodian Rashës, megjithëse me shpirt të plagosur, bëri veprimin e pashembullt duke dhuruar për bamirësi të gjitha paratë që i ofroi qeveria dhe personazhet publikë.
  Altin Goxhaj
  Avokati më i njohur në Republikën e Shqipërisë, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Tritan Kalo
  Imazhi i mjekësisë që duam në Shqipëri, mjeku model i bluzave të bardha në sistemin e Shëndetësisë që janë në shërbim të qytetarëve në nevojë.
  Adnan Abdullahu
  Adnan Abdullahu nga Shkupi, “TRIMI shqiptar” me flamurin kuqezi i cili u futi frikën në palcë “Komitave” maqedonas, huliganëve që kërkonin “shqiptarë të vdekur”.
  Haxhi Krasniqi
  Boksieri shqiptar i cili u shpall kampion bote në peshën gjysmë të rëndë në këtë sport, për të na bërë krenarë si komb.
  Doruntina Miroci
  Krenaria e shqiptarisë, policja e cila luftoi sy më sy më terroristët në sulmin e frikshëm të Vjenës.
  Neritan Licaj
  Aktori i mirënjohur shqiptar, qëndrestar i kauzës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, aktivist në shumë protesta dhe kontribuues në shoqëri si promovues dhe mbrojtës i të drejtave më të larta të një qytetari shqiptar.
  Aranita Brahaj
  Drejtoresha e Open Data, të gjitha burimeve të sigurta zyrtare ku secili taksapagues shqiptar mund të shikojë në mënyrë transparente, ku janë të bërë publikë të gjithë tenderat e shpallur dhe fituesit e tyre.
  Val Deçani
  Emigranti i cili u kthye në vendlindje për t’i dhuruar veshkën e tij një 19-vjeçareje nga Mitrovica e cila vuante nga një sëmundje e rëndë, në nevojë urgjente për organin jetësor.