Ndërron jetë aktori i njohur turk i serialit “Ertogrul” dhe “Osman”

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 24.01.2022, 15:43

Aktori i njohur turk Ayberk Pekcan në serialin “Ertogrul” dhe “Osman” ka ndërruar jetë. Lajmi i hidhur për ndjekësit e serialeve turke është bërë me dije nga mediat e huaja.

Mediat turke thonë se 51-vjeçari prej disa kohësh po trajtohej nga kanceri në mushkëri, ndërsa javën e kaluar po trajtohej në terapi intensive në qytetin e tij Mersin.

Burimi:www.hurriyet.com.tr /Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit