Hapi makinën e parkuar dhe e grabiti, e pëson 30-vjeçari shqiptar në Itali

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 13.01.2022, 20:39

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Spezia, pasi ka grabitur me dhunë një makinë në një parking. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00 në zonën e Viale Amendola. Autoritetet pikasën një makinë brenda një parkimi, ku dera e automjetit ishte e hapur dhe kur u afruan panë që brava e derës ishte e prishur. Brenda makinës ishte rrëmujë, por nuk kishte asnjë person në të.

Më pas efektivët panë një person brenda zonës së parkimit. i cili po tentonte të fshihej poshtë makinave. Por policia reagoio në kohë dhe e arrestoi. Gjatë kontrollit fizik, 30-vjeçarit shqiptar iu gjetën disa materiale duke përfshirë dy jelekë të verdhë reflektues, një karikues baterie makine, dy shishe parfumi dhe një kuti.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit