Krim mjedisor/ Lugina e lumit Shkumbin përdoret për të hedhur plehrat

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 24.11.2021, 16:18

Inertet dhe mbetjet urbane po pushtojnë urën dhe aksin rrugor në daljen perëndimore të qytetit të Peqinit. Sipas TCH edhe lugina e lumit Shkumbin duket se përdor subjekte të ndryshme apo qytetarë për grumbullimin e masiveve të mëdha me inerte. Sipas inspektoratit të mjedisit, në 7 bashkitë e qarkut e Elbasanit janë të përcaktuara vendet e inerteve e megjithatë, pavarësisht sanksioneve subjektet nuk respektojnë ligjin. Ndërkohë, Zhupani thekson se masa parashikohen edhe ndaj bashkive të cilat duhet të pastrojnë inertet kur ato nuk depozitohen në vendin e caktuar.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit