Importoi mallra kontrabandë me vlerë mbi 350 mijë euro, procedohet penalisht përfaqësuesi i shoqatës humanitare

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 24.11.2021, 15:24

Sapo është bërë me dije se është proceduar penalisht përfaqësuesi ligjor i shoqatës humanitare H.D për shkak se importoi mallra kontrabandë “si ndihmë humanitare”. Raportohet se ai importoi rreth 864 559 kg me artikuj të ndryshëm industrial, mallra që kapin vlerën prej 356 370 eurosh. Shuma e detyrimeve doganore dhe penaliteteve të shmangura janë 241, 547.874 lekë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit