Tragjedia me 46 viktima në Bullgari/ Dalin pamjet 3D, si doli autobusi nga rruga

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 24.11.2021, 14:22

Pak më parë është bërë publike një video 3D, e cila tregon se si mund të ketë ndodhur aksidenti i autobusit në Bullgari, që i mori jetën 46 personave. Në videon që ilustrohet në vijim është skenuar momenti sesi autobusi që u dogj mund të ketë devijuar rrugën duke u përplasur me pas me bordurat anësore.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme, ku si pasojë e flakëve që përfshinë autobusin e agjencisë turistike “Besa Trans”, humbën jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut dhe u lënduan 7 të tjerë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit