A do të ketë borë sivjet në vend?

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.11.2021, 23:13

Nëse mund t’u besohet parashikimeve afatgjata të motit, atëherë këtë sezon nuk do të ketë dimër të ftohtë.

Ajo që parashikohet tash e tutje tregon se temperaturat në minus do të jenë vetëm në orët e natës dhe të mëngjesit, ndërsa gjatë ditës rrallë do të kemi temperatura nën 5 gradë,raporton aslat.

Sa i përket reshjeve, muaji nëntor pritet të përfundojë pa reshje të dendura. Deri në javën e fundit të muajit do të kemi temperatura ditore dyshifrore.

Temperaturat në fund të këtij muaji do të kenë ulje të lehtë, por sërish temperaturat e mëngjesit rrallëherë do të zbresin nën minus 3 gradë dhe ato ditore nën 7 gradë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit