E papritur! Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Manchester United në verë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 09.11.2021, 15:46

Cristiano Ronaldo bëri një rikthim përrallor te Manchester United në verë, 12 vjet pas largimit nga klubi por ribashkimi i shumëpritur mund të mos zgjasë aq gjatë sa shpresonin shumica e tifozëve të 'Djajve të Kuq'. Manchester United është aktualisht në një krizë, me paraqitje dhe rezultate të dobëta që e kanë përjashtuar atë nga gara për titull në Premier League, duke e lënë Ronaldon të shqetësuar. Duke shtuar këtu edhe rezultatet në Champions Leage, pasi Ronaldo do ta fitojë atë trofe. Raportet në Britaninë e Madhe tregojnë se Cristiano Ronaldo nuk do të jetë i gatshëm të luajë në Europa League dhe ai do të kërkojë të largohet nga Man United nëse klubi nuk arrin të kualifikohet në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Cristiano Ronaldo could demand Man Utd transfer exit if results continue to  worsen | Football | Sport | World ABC News

Sipas DailyExpress, Ronaldo mund të detyrohet të largohet në verën e ardhshme nëse fati i ekipit nuk ndryshon. Sulmuesi portugez ka një dëshirë të madhe për medalje, si individuale ashtu edhe kolektive, dhe nuk është në disponim për të qëndruar në një klub, pritshmëritë dhe aftësitë e të cilit nuk janë në të njëjtin nivel me të tijat. Ronaldo , në një intervistë të fundit, e bëri të qartë se nuk u kthye në Premier League thjesht për të parë vitet e mbetura të karrierës së tij.

Cristiano Ronaldo's Ballon d'Or chances assessed as Man United make  unprecedented appointment - Manchester Evening News

Unë thashë atë që ndjeva në atë moment, se jam këtu për të fituar. Manchester United është një shenjë e fitimit të trofeve dhe unë nuk jam këtu për pushime. Unë u thashë atyre se shoh potencial të madh në këtë ekip. Ata kanë lojtarë shumë të rinj, lojtarë me potencial, dhe unë jam këtu për të fituar dhe për të ndihmuar ekipin të ndërtojë gjëra të reja.

Burimi:marca Përktheu dhe pështati:JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit