Pas sherrit jashtë ringut, UFC ofron 1.5 milion dollarë për ndeshjen mes rivalëve: Hasbulla dhe Rozik

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05.11.2021, 16:18

UFC ka ofruar një shumë marramendëse prej 1.5 milionë euro për të organizuar një ndeshje mes yllit viral Hasbulla dhe Abdu Rozik. Presidenti Dana White konfirmoi se kishte zhvilluar bisedime produktive dhe një person i brendshëm i kampit konfirmoi se oferta ishte vendosur. Menaxheri i UFC-së dëshiron të presë një ndeshje të mundshme midis Hasbulla dhe Rozik, veçanërisht pasi këngëtari i vogël taxhik u përball me yllin e mediave sociale në ring.

Ndërsa ata u përpoqën të largoheshin, dyshja u përplasën me njëri-tjetrin me grushta dhe shkelma ndërsa personat tjerë përpqieshin t'i ndanin. Përfaqësuesit e Hasbullës kanë deklaruar se ai është "gati për betejë".

Disa ditë më parë, ne u takuam me Abdu Rozik. Ai është plotësisht gati për betejë. Por ka një lajm më interesant. Dana është gati të blejë një event me Hasbikun dhe Abdu Rozik për 1.5 milionë dollarë. Unë dua të dëgjoj mendimin tuaj.

Ndërkohë, Jake Paul ka njoftuar se do të bashkohet me Hasbulla në përgatitje për luftën e tij me Tommy Fury pasi kundërshtari i tij zbuloi se Tyson Fury do të ndihmojë trajnerin e vëllait të tij. Paul do të ndeshet me Furyn, i cili ka fituar secilën nga shtatë ndeshjet e tij profesionale deri më sot, më 18 dhjetor në Tampa Bay, Florida.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit