JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Publikohet lista e futbollistëve më të kushtueshëm, renditja nga më i paguari deri tek mos prezenca e asnjë futbollist nga Seria A
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 16/10/2021 8:54

 • Share
 • Share
 • Share
 • Share

Surprizë ose jo për disa, por në krye të renditjes së “Football Benchmark di Kpmg”, u raportua vlera e tregut të disa prej futbollistëve që luajnë në klubet më të mira evropiane.

I pari në listë ,ka qenë Erling Haaland, me vlerën prej 144.2 milionë euro, ku shkak për këtë të fundit është bërë lidhja e kontratës së tij me PSG. Ndërsa kredencialet e Romelu Lukakut po rriten, si dhe asnjë futbollist Italian ose Serie A nuk është prezent në “Top 10”.

Kjo ka qenë edhe renditja e futbollistëve më të kushtueshëm:

1.Erling Braut Haaland – 144.2 milionë euro

 1. Kylian Mbappè – 139.5 milionë

 1. Harry Kane – 121.2 milionë

 1. Bruno Fernandes – 118.19 milionë

 1. Romelu Lukaku – 115.6 milionë

 1. Neymar – 115.5 milionë

 1. Frenkie de Jong – 114.3 milionë

 1. Kevin De Bruyne – 112.5 milionë

 1. Marcus Rashford – 110.9 milionë

 1. Jadon Sancho – 110.5 milionë

Pozicionet në renditje të lojtarëve italianë ose të Serie A

 1. Federico Chiesa – 87.7 milionë euro

 1. Matthijs De Ligt – 84.8 milionë

 1. Nicolò Barella – 80.4 milionë

 1. Lautaro Martinez – 80 milionë

Burimi: The peoples person Përktheu dhe Përshtati:JOQ ALBANIA