JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pamje të rënda nga masakra në Norvegji, shigjeta e njerëz të shtrirë përtokë
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 13/10/2021 22:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mediat ndërkomëtare kanë publikuar pamje nga sulmi i frikshëm që tronditi Norvegjinë pasditen e sotme, pasi një person nisi të sulmonte qytetarët me hark e shigjeta.Ngjarja ndodhi në Kongsberg, ndërsa policia ka konfirmuar se i dyshuari është arrestuar.

Deri më tani raportohet për katër viktima dhe disa të plagosur. Njerëzit janë urdhëruar që të mos dalin nga shtëpitë e tyre, pasi sipas autoriteteve nuk përjashtohet mundësia e një sulmi terrorist.