JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Pika e parë e gjakut serb ra, ‘psikopati Kurti’ po provokon situtatën në Veri dhe KFOR duhet të reagojë”
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/10/2021 12:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Drejtori i Zyrës serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, foli për aksionin në veri nga policia e Kosovës për mallrat kontrabandë. Sipas tij ky aksion është kryer me urdhër të "psikopatit Kurti"

Ne kemi dhjetëra njerëz tanë të plagosur. Për shkak të aksionit të Kurtit, Aleksandar Vuçiq urgjentisht u nis për në Rashkë, ku do të ketë një takim me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në orën 3 pasdite.

Petkoviq theksoi se ky veprim u krye "me urdhër të psikopatit Kurti". Ai konfirmoi se Srećko Sofronijević (36) ishte plagosur dhe se mjekët po luftonin për jetën e tij. Ai deklaroi se policia e Kosovës hapi zjarr ndaj popullit serb.

E gjithë kjo është vaji i drejtpërdrejtë i psikopatit Albin Kurti, i cili dëshiron të provokojë një krizë të përmasave më të gjera dhe të hakmerret ndaj serbëve dhe të pushtojë veriun. Faleminderit njerëzve në Kosovë dhe Vuçiq, të cilët janë në rrugën e tyre në Rashkë, ne arritëm të parandalojmë një krizë shumë më të madhe.

Ai i bën thirrje KFOR -it dhe bashkësisë ndërkombëtare të ndalojnë "çmendurinë e Kurtit".

Nëse KFOR nuk është gati të mbrojë popullin serb, ka nga ata që do ta bëjnë.

Burimi:b92 Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

Petković na KiM: Država pomaže, vaše je samo da ostanete – Studio B