JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Plas tek PSG! Mbappe filmohet duke sharë Neymar, shkak pasimi i “gabuar”
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 26/09/2021 21:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kylian Mbappe, sulmuesi i Paris Saint Germain, nuk e fshehu dot indinjatën e tij kundrejt shokut të skuadrës Neymar, pavarësisht fitores së vendasve 2-0 përballë Montpellier. Goditja e mrekullueshme e Gueye në gjysmën e parë të ndeshjes dhe një gol i vonshëm nga Julian Draxler ishin të mjaftueshme për t’i dhënë Parisit fitoren e 8 radhazi me pikë të plota në Ligue 1.

Por, shqetësuese tek PSG vijon të mbetet mospërputhja e treshes së sulmit Mbappe, Neymar, Messi. Messi duket ende i paadaptuar me ekipin e ri, ndërsa Mbappe ankohet që Neymar nuk i pason. Ai është filmuar nga kamerat duke iu ankuar shokut të tij Gueye, që Neymar nuk i jep të njëjtat pasa siç ia dha Draxler-it kur ky i fundit shënoi.