JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Çudira shqiptare! Shqiptari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, punonte doganier në Durrës
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 23/09/2021 15:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tjetër ngjarje e pazakontë raportohet të ketë ndodhur në vendin tonë. Ditën e sotme ra në prangat e policisë Julian Mandija, Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar si i dënuar me 7 vite burg në mungesë nga Gjykata e Apelit në Aquila, Itali për “Trafikim lëndësh narkotike”. E gjithë çudia dhe njëkohësisht habia në këtë ngjarje qëndron në faktin se Mandija punonte si doganier në Durrës, i qetë pa u shqetësuar pa asgjë dhe duke u paguar me taksat e shqiptarëve.