JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pamje tmerri! Dalin fotot e shtëpisë ku 20-vjeçarja Caroline u vra barbarisht nga i shoqi
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 22/09/2021 22:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Protothema, një nga mediat e njohura në Greqi, ka publikuar disa fotografi nga shtëpia ku Caroline u vra barbarisht nga i shoqi Babis Anagnostopulos pak muaj më parë. Pamjet, të cilat janë përfshirë në dosjen e çështjes, dëshmojnë për ngjarjen e trmerrshme si dhe përshkruajnë lëvizjet e pilotit 32-vjeçar në mëngjesin e 11 majit. Në foto shfaqet dhoma horror, ku gjithçka është kthyer përmbys. Më pas 32-vjeçari inskenoi sikur kishte ndodhur një grabitje, duke përfshirë si autor kryesor edhe një shqiptar.

Në disa foto shihet edhe krevati i vajzës së vetme që kishin, ndërsa në pamje të tjera shihet shkalla prej druri që të çon në dhomën e lojërave dhe palestrën nëntokësore. Në këtë pjesë të shtëpisë ai kishte fshehur bizhuteritë e Caroline,me qëllim për ta bërë më të besueshme ngjarjen sikur ishte grabitje. Por e gjitha doli të ishte një mashtrim nga ana e tij, dhe pak javë pas krimit të rëndë, ai pranoi autorësinë e vrasjes së të shoqes. Babis ndodhet në burg ku po vuan dënimin për atë që bëri.

Burimi: protothema |Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania