JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Tak Tak, SPAKU!”/ Tik Llalla në Romë, SPAK mërzitet kur s’e gjen në shtëpi! I del e shoqja me gisht mesi
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 22/09/2021 21:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pasditen e sotme pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, u la në fuqi vendimi për dënimin me 2 vite burg të ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Ai u përfaqësua ditën e sotme në seancë nga avokati i tij i cili tha se nuk kishte informacion për vendndodhjen e klientit të tij teksa një jave më parë u shpreh se ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe nuk mund të ishte prezent. Ditët e sotme u publikua në media një foto e tij (mendohet me vendndodhje) në Romë, duke pritur në stacionin e trenit. SPAK zbarkoi në shtëpinë e ish-prokurorit të Përgjithshëm me synimin për ta arrestuar pas vendimit të gjykatës, teksa gjithçka ishte një dështim qesharak. Ata shkuan duke trokitur teksa i doli e shoqja duke ia bërë me gisht të mesit të gjithë të pranishmëve dhe gazetarëve, me fëmijën e vogël aty pranë.