JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Xhelozia i ‘verbon sytë’ 28-vjeçarit, vret të fejuarën tre javë pasi i propozoi për martesë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15/09/2021 9:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një infermiere është qëlluar nga i fejuari i saj tre javë pasi i kishte propozuar për martesë gjatë pushimeve romantike. Ana Fantaziu, 23 vjeç, u qëllua me armë në shtëpinë e familjes së saj nga i fejuari që ishte tepër xheloz për të. Roman Vlasă, 28 vjeç, vrau Anën dhe më pas ia ktheu armën vetes. Ai kishte ardhur për t'u takuar prindërit e Anës por një debat për shkaqe xhelozie solli vdekjen e 23-vjeçares. Babai i Anës tha se ai u largua nga shtëpia për të marrë ndihmë pasi dhëndri i tij i ardhshëm i kërcënoi me armë. Por pas pak çastesh ai dëgjoi dy të shtëna me armë.

Policia gjeti trupin e infermieres të urgjencës dhe të fejuarit të saj në shtëpinë e familjes në fshatin Fundul Galbenei, rrethi Hîncești. Çifti kishin dalë me njëri -tjetrin për dy vjet para se të fejoheshin. Një mik i shokuar tha:

Ata kishin një marrëdhënie të bukur. Ata kishin qenë së fundmi me pushime në Rumani me pushime, dhe ai i kërkoi asaj të ishte nusja e tij.

Burimi:headtopics Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA