JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Rama del huq! I shtrin dorën Merkel, ajo ia kthen me “grusht”
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14/09/2021 10:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Para pak çastesh ka mbërritur në pallatin e Brigadave kancelarja gjermane Angela Merkel. Në vizitën e saj të fundit si kancelare ajo zgjodhi të vizitonte Tiranë ku do të takohet me krerët e Ballkanit Perëndimor. Në pallatin e Brigadave, Merkel u prit nga Edi Rama dhe delegacioni shqiptar. Por ajo që ra në sy është se në momentin që Merkel doli nga makina Rama i shtriu dorën për ta takuar, por Merkel ia ktheu me grusht. Kjo mesa duket tregon se Merkel është strikte në respektimin e masave anti-covid dhe shtrëngimi i duarve është një prej tyre.