JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Eriksen bëhet gati për në Milano, por pavarësisht analizave s’do të mund të luajë për 6 muaj
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 29/07/2021 20:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mesfushori danez Christian Eriksen duket se po e merr veten pas ngjarjes dramatike pak javë më parë ku pësoi atak kardiak në mes të fushës.Javën e ardhshme ai pritet të kthehet në Milano, për të takuar shokët e ekipit dhe për t’iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore. Në shumë raste ai është shprehur optimist mbi të ardhmen. Këtë e ka konfirmuar edhe në deklaratat e tyre së bashku me bashkëshorten e tij Sabrina. Megjithatë, ekzaminimet do të japin vendimin e plotë dhe të saktë për të ardhmen. Por pavarësisht testeve ai do të mbetet jashtë fushës për të paktën gjashtë muaj. Nëse atij do i duhet me patjetër të mbajë defibrilatorin, atëherë nuk do të lejohet të luajë më ne Serie A, për shkak se kjo është kundër rregullave në Itali.