JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Përfundon pas 17 vitesh ndërtesa më e lartë në Europë, apartamenti më i lirë shitet 257 mijë euro
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 21/07/2021 23:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ka përfunduar pas 17 vitesh ndërtesa më e lartë në Bashkimin e Europian. Bëhet fjalë për ndërtesën Intempo në Spanjë me një lartësi prej 187 metrash. Ajo ndodhet në vendpushimin e Benidorm, në bregdetin e Mesdheut dhe përbëhet nga dy kulla binjake. Gjithashtu një veçori tjetër e ndërtesës është edhe ashensori, i cili lëviz me një shpejtësi prej 4.2 metra në sekondë dhe në 52 sekonda arrin në katin e fundit! Kullat lidhen në pjesën e sipërme nga një strukturë në formë diamanti. Çmimi më i lirë i një apartamenti fillon me 257,000 €. Rrokaqiejt në vendpushimin spanjoll të Costa Blanca mund të konkurrojnë me Manhattan ose Hong Kong, me 80 blloqe më të larta se 25 kate, por 47 kate të “Intempo” lënë gjithçka në hije. 100 nga 256 apartamente në “Intempo” u shitën paraprakisht, rreth 60 % spanjollëve dhe pjesa tjetër rusëve, skandinavëve, gjermanëve dhe belgëve.

Burimi: hebergementwebs.com |Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania