JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Temperaturat përvëluese, Dubai shpenzon miliona dollarë për shi artificial
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 21/07/2021 20:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Teksa Europa Perëndimore dhe Kina përballen me përmbytje dhe reshje të mëdha shiu, Dubai ka tjetër problem. Temperaturat në shtetin "e të pasurve" janë të larta dhe kjo është kthyer në një shqetësim të madh, mirëpo duket se është gjetur zgjidhja. Mediat e huaja raportojnë se Dubai ka menduar për shi artificial. Ky shi do të realizohet me anë të dronëve.

Të dielën, shërbimi kombëtar i motit i Emirateve të Bashkuara Arabe publikoi ​​video të reshjeve të mëdha. Gjithashtu, duke pasur parasysh këto reshje shiu, shoferët janë paralajmëruar të jenë vigjilentë në rrugë të rrëshqitshme.

Burimi: Unilad | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA