JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U kapën duke “fluturuar” në Fier/ Lamborghini dhe BMW luksoze ishin marrë me qira
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 21/07/2021 13:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme dy automjete luksoze, një Lamborghini dhe një BMW bënin garë me shpejtësi skëterrë në aksin Vlorë-Fier. Automjetet në fjalë udhëtonin me një shpejtësi prej 225 km/h, ndërsa efektivët e policisë i ngritën tabelën, por ka qenë e pamundur që ata të ndalonin. Kështu që dy automjetet u kapën në Vlorë. Ndërkohë, sapo është bërë me dije se makina Lamborghini ishte marrë me qira nga 40-vjeçari kosovar në një kompani për dhënien me qira të makinave luksoze në Zvicër, ndërsa pronari i kompanisë nuk komentoi ngjarjen. Ai ishte me pushime dhe tha se nuk dinte asgjë për incidentin.

Nga ana tjetër, makina BMW i përket një kompanie pastrimi në Zvicër dhe pronari i saj nuk komentoi për ngjarjen, duke thënë gjithashtu se është me pushime. Kujtojmë se mjeti Lamborghini u gjobit me 168 mijë lekë, kurse mjeti BMW me 120 mijë lekë. Të dy mjetet drejtoheshin nga shtetas nga Kosova.