JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kreu i OBSH paralajmëron: 100 mijë persona do të vdesin deri në fund të Lojërave Olimpike
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 21/07/2021 13:20

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sipas kreut të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhamon Ghebreyesus më shumë se 100 mijë persona do të humbin jetën nga Covid-19 në të gjithë botën deri në fund të Lojërave Olimpike. Ndër të tjera, ai tha se pandemia është një test edhe bota po dështon. Sipas mediave të huaja, ai theksoi se të gjithë ata që mendojnë se Covid-19 ka kaluar pasi rastet e infektimeve janë në ulje në vendin e tyre, padyshim që po jetojnë në “parajsën e budallenjve”.

Burimi: japantoday.com| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA