JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Zhduket në Japoni peshëngritësi 20-vjeçar nga Uganda: Dua të qëndroj këtu, kam gjetur punë!
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 21/07/2021 8:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Peshëngritësi nga Uganda, Julius Ssekitoleko u shpall në kërkim në Japoni pasi nuk përmbushi standardet për t’u kualifikuar në lojërat olimpike Tokyo 2020. Ai kishte lënë një letër ku shkruante se donte të qëndronte atë pasi jetesa në Uganda është shumë e vështirë. 20-vjeçari është gjetur nga autoritetet në një fshat në Japoninë perëndimore. Ai u tha policëve se donte të qëndronte atje dhe të punonte.