JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Me shpejtësi “vrastare”, i riu bën manovra të rrezikshme me makinë në rrugën Tiranë-Elbasan
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 20/07/2021 20:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Aksidentet rrugore janë kthyer në një “makth” për shumë shqiptarë. Fatkeqësisht, është thuajse e pamundur që çdo ditë të mos ndodhë një i tillë. Shkaqet janë nga më të ndryshmet, që nga mungesa e sinjalistikës në rrugë të caktuara, manovra të gabuara apo shpejtësi tej normave të lejuara etje. Në lidhje me këtë shqetësim, një qytetar ka dërguar një video në redaksinë JOQ Albania, ku një i ri ka filmuar veten duke drejtuar makinën me shpejtësi “skëterrë” në zonën e autostradës Tiranë-Elbasan. Në rrugë vihet re që qarkullojnë edhe automjete të tjera dhe për t’i shmangur ato, i riu detyrohet të bëjë disa manovra dhe devijime të rrezikshme. Rasti duket vërtetë shqetësues, pasi një shpejtësi e tillë mund të marrë më qafë edhe të tjerët që nuk kanë faj.

Mesazhi i mbërritur nga qytetari:

Nga Tipa si keta qe bejn Gara me makina marin njerzit ne qaf me aksidente Ju lutem Joq Albania Postoje se po na marin ne qaf keta plera qe ecin keshtu, ju kujtojm se 1 familje u shua me 4 pjestar me njerez si keta qe bejn Gara Flm! Dhe i uroj Gezuar Festen Kurban Bajramit Stafit te JoqAlbanias.