JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

I bleu votat e Elbasanit, Taulant Balla falenderon Gjergj Lucën që ndot Shkumbinin me mbetje karkalecash
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 20/07/2021 18:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Bëri punë edhe angazhimi i oligarkëve në sigurimin e një sasie të madhe votash në qarkun e Elbasanit në zgjedhjet e 25 Prillit. E padyshim një prej këtyre personave me shumë influencë në këtë qark që ka patur një jetë mbështetjen e Rilindjes është Gjergj Luca, oligarku me fjalor të pisët që shan këdo që i del para, patrioti i Taulant Ballës. Çështja e ndotjes së lumit Shkumbin, ku ndaj tij u mbajtën shumë protesta qytetare, u shuan si me magji. Dhe në këtë rast doli në pah edhe karakteri fyes i Lucës ndaj banorëve e gazetarëve. Gjithsesi, ai u përdor si një aset i vlefshëm në zgjedhje dhe tashmë Balla e ka falënderuar shërbëtorin e tij besnik në restorantin e të cilit ka edhe një zyrë, duke i kthyer nderin e duke i reklamuar biznesin. "Kultivimi peshkut nuk ben sens afat mesem e gjate. MENDO TE ushqehet ky peshk qe shitet jashte do haje peshkun vendas duke varfetuar Adriatikun. Kjo teknologji nuk eshte ekogjike dhe favorizon tregun e huaj."- i shkruan një komentues.