Bujari Klodian Gllava/ I kursen Buxhetit të Shëndetësisë 10 mijë lekë të vjetra, fut në xhep 20 Milion!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 06.07.2021, 21:26

Nuk kanë të mbaruar tenderat korruptivë në Shëndetësi. Këtë radhë bëhet fjalë për një 21Milionësh të dhënë nga Qendra Shëndetësore e Specialiteteve nr.1, institucion në varësi të Ministrisë së Shëndetësisë, që po jep një tërësi procedurash prokurimesh në shkelje kohët e fundit, duke përmendur këtu një tender të raportuar jo më vonë se dje nga redaksia e investigimit në JOQ Albania, të dhënë Fatmir Strugës. Këtë radhë tenderi i ka kaluar BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION të Pilo Gllavas, me diferencë 10 mijë lekë të vjetra, ose e thënë me pak fjalë... Tallje Hashiqare! Tenderi është shënuar me REDFLAG për Mungesë Konkurence pasi kjo kompani ka konkurruar e vetme në garë dhe është shpallur fituese.

BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION ka si zotërues me 33% Klodjan Malajn dhe me 67% Sarris Albania, me zotërues 51% Pilo Gllava dhe 49% Klodian Gllavan. Kompania e Gllavave ka në listë 19 tendera të përfituar në vlerë mbi 352 Milion Lekë pa TVSH, 5 prej tyre me REDFLAGS kryesisht nga Institutin e Shëndetit Publik. Në vijim do të publikojmë procedurat e prokurimeve publike në shkelje dhe në përfitime nga kjo kompani...


© 2021 JOQ ALBANIA Të gjitha të drejtat e rezervuara

Ky artikull është ekskluziv i JOQ ALBANIA, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, "Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to". Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar JOQ ALBANIA dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit