JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Sali Berisha: Nuk përjashtoj rikthimin në krye të PD-së
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 10/06/2021 23:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se nuk e përjashton mundësinë e një rikthimi në krye të PD-së. I ftuar në një emission televiziv, Berisha komentoi situatën politike të krijuar dhe tha se realiteti aktual e ka detyrtuar të ndryshojë qëndrim në lidhje me angazhimin e tij politik në strukturat e Partisë Demokratike. Teksa u pyet nëse e mendon rikthimin në PD Berisha tha: “Kurrë mos thuaj kurrë. Never say enver. E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor prapë, pasi sot kam ndërruar rrugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mia. Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më”.