JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kujtim Gjuzi: Unë për arsye objektive s’e meritoj postin e presidentit
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 10/06/2021 22:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme Kuvendi i Shqipërisë votoi pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i presidentit. Tani do jetë Gjykata Kushtetuese e cil do të përcaktojë “fatin” e presidentit nëse do të gjejë apo jo shkelje nga ajo që ka mbledhur Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Në lidhje me këtë ka folur edhe deputeti Kujtim Gjuzi, i cili ndër të tjera foli në një emison televiziv nëse ai e meriton apo jo të zgjidhet president. Gjuzi tha se për arsye objektive familjare nuk e mban dot atë post. Theksojmë se Gjuzi është padyshim një nga politikanët më të komentuar në rrjetet sociale, i cili shpeshherë bëhet edhe meme. E tillë mesa duket është dhe deklarata e sotme.

Gjuzi u shpreh:

Unë Metën e kam dërguar në Gjykatën Kushtetuese, e unë njoh shtetin e së drejtës. Meta nuk ka ikur akoma, sepse duhet vota parlamentare për të shkuar në Kushtetuese.Unë e kam thënë vetë se për arsye objektive familjare nuk e meritoj postin e presidentit. Më këtë unë e mbyll. Ne jemi njerëz të oborrit, por njeri i oborrit më shumë se Rama nuk ka.