JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Salillari vazhdon punën edhe pse na ka dëmtuar shtëpitë, policia e mbështet”
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 10/06/2021 17:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Tashmë është fakt se komapnia e ndërtimit "Salillari" është një nga kompanitë, e cila ka mbështetjen më të madhe nga qeveria në pushtet. Ndaj dhe për këtë arsye pamja e kamionëve të kësaj firme në çdo cep të vendit është bërë një gjë e zakontë, paçka se shumë qytetarë ankohen për diçka të tillë, ankesat dhe denoncimet e të cilëve i kemi publikuar vazhdimisht. Ndërkohë një tjetër denoncim ka mbërritur në redaksinë JOQ Albania, ku një qytetar shprehet se "Salillari" po vazhdon i pashqetësuar punën në zonën e Liqenit Artificial në Tiranë pranë Kopshtit Zoologjik. Por problemi sipas qytetarit qëndron në faktin se punimet kanë vijuar edhe pse kompania e "Salillarit" ka dëmtuar shtëpitë e banorëve të zonës, pasi për më tepër ka edhe mbështetjen e policisë. Më poshtë jepet edhe video e bërë nga qytetari dhe denoncimi i tij.

Nuk dihet nëse ankesat e banorëve janë marrë parasysh, por sipas gjasave një gjë e tillë ka pak shanse të ndodhë, përsa kohë mbështetja vjen nga lart.