JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Nuk hapi krahun pasi ai i luajti dritat, polici përplas gruan shtatzënë në autostradë! Makina kthehet përmbys
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 10/06/2021 16:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një oficer policie është paditur pasi përplasi me makinë një grua shtatzënë sepse nuk hapi krahun në kohën e duhur. Nicole Harper po ecte me makinë në autostradën pranë Jacksonville, Arkansas në qershor të vitit të kaluar kur vuri re një makinë policie që i luajti dritat të hapte krahun.

Ajo ngadalësoi për të gjetur një vend të përshtatshëm për të hapur krahun dhe në momentin që po i afrohej një rrugë-daljeje polici i preku cepin e pasmë të makinës duke e përplasur dhe duke bërë që makina e saj të rrotullohej në rrugë.

Nicole dëgjohet në kamera duke bërtitur se është shtatzënë teksa tymi përshkon pjesën e poshtme të makinës së saj. Oficeri Dunn u përgjigj duke i thënë Harperit: “Shiko ku përfundove!” Vetëm për faktin sepse ajo nuk hapi krahun në kohën e duhur. Policia pohon se Nicole po përpiqej t’i arratisej oficerit dhe se përbënte rrezik për shoferët e tjerë.

Nicole që ka filluar një proces gjyqësor kundër oficerit Dunn dhe Policisë së Shtetit të Arkansas.

Burimi: LADBIBLE | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA